Robert Lewandowski je v letošnji sezoni dosegel 16 golov. Tri več od Poljaka je dosegel napadalec Girone Artem Dovbik. Foto: EPA

Na vrhu lestvice ima madridski Real 11 točk naskoka pred Barcelono, do konca pa je še pet krogov. V petek je Real Sociedad izgubil proti kraljevemu klubu z 0:1. Edini gol za Madridčane je v 29. minuti dosegel Arda Güler.

Baski so bili enakovreden, če ne celo boljši tekmec, a gola niso dosegli. Izenačili so sicer v 33. minuti, a je bil nato zadetek po ogledu videosodnika zaradi prekrška nad Aurelienom Tchouamenijem razveljavljen. Do konca se izid ni več spreminjal.

Fermin Lopez unovčil podajo Raphinhe
Na olimpijskem stadionu Lluis Companys je Barcelona povedla sredi prvega polčasa, ko je Raphinha z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Fermin Lopez pa je z glavo zatresel mrežo.

Velika napaka ter Stegna
Pet minut zatem je Valencia izenačila. Hudo Duro si je predaleč naprej podal žogo, Marc-Andre ter Stegen je zapustil vrata. Skušal je izbiti žogo, a jo je poslal naravnost v Duro, ki jo je potisnil v prazno mrežo.

Pepelu je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Foto: EPA

Pepelu natančen z bele točke
V 37. minuti je Ronald Araujo v kazenskem prostoru podrl Petra Federica. Sodnik Ricardo de Burgos Bengoetxea je takoj pokazal na belo točko. José Luis Garcia, bolj znan po vzdevku Pepelu, je s strelom po sredini vrat matiral ter Stegna za vodstvo netopirjev.

Mamardašvili izključen tik pred odmorom
V zadnji minuti prvega polčasa je Araujo po podaji iz kota z glavo stresel prečko. Ključni dogodek na srečanju se je zgodil v četrti minuti sodnikovega dodatka prvega dela. Vratar Valencie Mamardašvili je skušal zunaj kazenskega prostora zaustaviti Lamina Yamala, a je žogo odbil z roko. Po ogledu posnetka ob stranski črti je Bengoetxea pokazal rdeči karton čuvaju mreže gostov. Vstopil je rezervni vratar Jaume Domenech.

Šov Lewandowskega v drugem polčasu
Že v 49. minuti je Barcelona unovčila prednost igralca več. Po podaji iz kota je Lewandowski z glavo preusmeril žogo v mrežo. Katalonci so v nadaljevanju silovito pritiskali, a izid se ni spremenil vse do 82. minute, ko je Ilkay Gündogan izvedel kot, Araujo je podaljšal žogo do Lewandowskega, ki jo je z glavo popravil v mrežo.

Izjemen večer je Poljak kronal v 93. minuti, ko je velemojstrsko izvedel prosti strel. Žogo je z 20 metrov zavrtinčil prek živega zidu, Domenech se je maksimalno iztegnil, a je bil prekratek.

Trener Barcelone Xavi Hernandez se je tako veselil zmage na prvi tekmi po objavi novice, da bo tudi v prihodnji sezoni sedel na klopi Kataloncev, potem ko je že sredi sezone napovedal odhod.